CESTOVANIE BEZ DOPRAVNÝCH KOLAPSOV

Doprava v ranných aj poobedných špičkách na našich cestách pravidelne kolabuje. Biskupičanom každodenné dochádzanie za prácou, do škôl či inými povinnosťami neprimerane predĺžia kolóny na Vinohradníckej aj neslávna križovatka medzi Ulicou svornosti a Kazanskou. Rizikových oblastí je však v Biskupiciach viac. Náš plán počíta s viacerými návrhmi, ako túto dlhodobo neprípustnú situáciu riešiť.

 

 

Zásadným je poskytnutie dostatočne efektívnej a komfortnej alternatívy k cestovaniu vo vlastnom vozidle. Plánujeme preto spolupracovať so zastupiteľmi v Bratislave na rozšírení električkovej trate až do Podunajských Biskupíc. Ďalším spoločným cieľom je vybudovanie záchytného parkoviska na 35-árovom mestskom pozemku pred vstupom do obce, a to s cieľom obmedziť množstvo áut, ktoré našimi cestami len prechádzajú.

 

Podporiť plánujeme aj využívanie už existujúcej železničnej trate v rámci integrovanej mestskej hromadnej dopravy. Podstatným krokom je tiež zosúladenie grafikonu MHD, a teda posilnenie nadväznosti spojov s cieľom minimalizovať prestupy a dĺžku prestojov na často využívaných trasách. Prostriedky hromadnej dopravy musia byť pohodlným, rýchlym a efektívnym spôsobom prepravy. Je to jediný spôsob, ako vodičov motivovať vymeniť komfort vlastného auta za cestu vlakom či električkou, a ako dlhodobo obmedziť množstvo áut v uliciach.
 

Pozornosť venujeme aj bezpečnosti a pohodliu peších účastníkov dopravy a cyklistov. Plánujeme vytvoriť nový generel cyklotrás a chodníkov, a podľa neho začať s rekonštrukciou problematických úsekov ako aj výstavbou nových. Samozrejme, v súlade s požiadavkami Biskupičanov.
 

Uvedomujeme si, že téma dopravy patrí v našej mestskej časti k tým najpálčivejším, bohužiaľ ale neexistujú riešenia, ktoré by priniesli želaný výsledok už do pár dní. Dôležité je však pohnúť sa tým správnym smerom. Roky mojich skúseností ako urbanistu a architekta ma vedú k presvedčeniu, že práve ten máme.
 

Späť na všetky články